دسر و پیش غذا

کاچی (قیماق)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

مواد لازم:
آرد: یک پیمانه
شکر: یک پیمانه
آب: دو سه پیمانه
گلاب و زعفران
روغن یا کره یا روغن حیوانی

مواد برای تزئین: خلال پسته، خلال بادام، پودر نارگیل و ...


طرز تهیه:
طرز تهیه و همچنین ته مزه کاچی، خیلی به حلوا شبیهه. در بعضی از دستورات، آرد برنج رو پیشنها داده اند. ولی من به شما تضمین میدم با همین آرد نونوایی یا شیرینی پزی هم درست کنید، بسیار لذیذ میشه.
آرد رو میریزیم تو ماهیتابه یا قابلمه دیواره کوتاه نچسب و رو حرارت میذاریم. بوی آرد که بلند شد، روغن رو می ریزیم. بر همگان واضح و مبرهن است که روغن حیوانی و کره، یه حال دیگه ای به کاچی میده! خلاصه آرد رو حسابی سرخ می کنیم و اجازه میدیم رنگش عوض بشه. باید حداقل نسکافه ای بشه. خیلی هم تفت نمیدیم که نسوزه.
بعد از اون شهد رو که آماده کردیم بهش اضافه می کنیم. یعنی از اول که آرد رو تفت میدیم، باید شهد رو هم آماده کنیم. شکر رو میریزیم تو آب و میذاریم سر حرارت. همینقدر که جوش بیاد کافیه. نمیخوایم قوام بیاد. گلاب و زعفرون رو هم بهش اضافه می کنیم.
نکته: اگه خواستین طبع کاچی شون گرمتر بشه، بهتره به جای شکر از نبات و یا شربت نبات استفاده کنید.
آرد که سرخ شد، شهد رو توش میریزیم و عقب وایمیسیم که بهمون بپاشه. کم کم هم میزنیم که آرد گوله گوله نشه. زیر حرارت رو اولش زیاد می کنیم که یه کم جمع بشه. بعد زیرش رو کم می کنیم که کاچی به روغن بیفته.
آماده که شد، زیرش رو خاموش می کنیم.
تو ظرف می کشیم و با هرچی که دوست داریم تزئین می کنیم.


کاچی یا قیماق یک دسر بسیار مقویه که خیلی از قدیمی ها، برای زائو می پختنش. و معتقد بودند اگر با روغن حیوانی پخته بشه، پیچ و مهره زائو سفت میشه!!! (قوت به استخوان برمیگرده!)

نوش جان؛ گوارای وجود!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید