درمانهای خانگی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

خب، چه بهتر که در چنین مواقعی زود به دکتر مراجعه کنیم. اما گاهی پیش میاد که مثلا از نظر زمانی، برمیخوریم به تعطیلات و به دکتر دسترسی نیست.
یه راه حل خوب، استفاده از عنبرنسارا است. یعنی من اگه از این عنبرنسارا هرچی بگم، کم گفته ام.
اول ببینیم عنبرنسارا چیه.
جساراتا عنبرنسارا، پشگل الاغ ماده است. خب میدونین که الاغ گیاهخواره و به دلیل اینکه پونه و ریحان کنار جاده رو میخوره، مدفوعش خاصیت دارویی داره. نگران نشید! نیازی به خوردنش نیست! خود پرنده ها، اگه جایی ببینند، خدمتش میرسند و میخورنش. به خاطر خواص فوق العاده ای که داره.
اگه انسان میتونه جور دیگه ای از این ماده بسیار مفید استفاده کنه.
اگر دچار قارچ و خارش زنانه شدید و به دکترو دارو از شما دور بود، میتونید تکه ای عنبرنسارا رو روی گاز یا اسفند دودکن گذاشته و دودش بدید. همین که ازش دود بلند شد، کفایت میکنه. میتونید دیگه از روی حرارت برش دارید.
بعد با فاصله مثلا ده سانتیمتر موضع رو روی دود بگیرید. چند دقیقه کفایت میکنه تا خواص عنبرنسارا کار خودش رو بکنه و عفونت رو از بین ببره.
نکته مهم:
استفاده از دود عنبرنسارا، قاعدگی رو عقب می اندازه. شما حتی میتونید در زمان قاعدگی هم از این روش استفاده کنید. و البته در صورت قطع قاعدگی، نترسید و مطمئن باشید کار عنبرنساراست.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

همونطور که شنیده اید، شلغم هرچقدر که مزه نداره، خاصیت داره. مثل پنی سیلین عمل می کنه. برای از بین بردن سرفه، روزی دو سه بار شلغم بار بذارید و گرم گرم میل کنید. مخصوصاً شب موقع خواب بخورید و با کسی صحبت نکنید  و بخوابید. روی ظرف شلغم اگه بخور هم بدید که خیلی خوبه. باعث باز شدن مخاط بینی و سینه می شه.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مواد لازم:
شلغم
قابلمه
توری بخارپز

طرز تهیه:
شلغمها رو شسته و پوست می کنیم. این یه توری مخصوص آب پز کردنه که از جنس استیله. قیمتش خیلی کمه ولی خیلی کاربرد داره.سه تا پایه هم زیرش میخوره. شلغمها رو توی این توری می چینیم و میذاریم تو یه قابلمه.

 تا زیر توری، آب میریزیم تو قابلمه و میذاریم رو حرارت. آب که جوش اومد، دم کنی میذاریم در قابلمه و حرارت رو کم می کنیم تا شلغمها دم بکشند و بخارپز بشن.

یادمون باشه که شلغم یکی از بهترین آنتی بیوتیکهای طبیعیه.

نوش جان؛ گوارای وجود!