آش و سوپ

گل ترخینه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مواد لازم:

گندم نیمه: یک کیلو

دوغ: یکی دو کیلو

نمک: در صورت تمایل، کمی

 

طرز تهیه:

منظور از گل ترخینه، همون کلوخ های ترخینه است که خشک شده و به همون صورت خشک به فروش میرسه. میشه اونا رو در منزل هم تهیه کرد. البته عطاری ها اغلب دارن. ولی اگه بدونین چقدر راحت تهیه میشه، هرگز ار جایی نمیخرید و خودتون درستش می کنین.

ابتدا گندم نیمه رو می شوییم. منظور از گندم نیمه، گندمهای شکسته است. خیلی باید با دقت شسته بشن. وقتی خوب شستیم، درون ظرفی میریزیم که میخوام چند روز گندمهاش داخلش باشه. حالا دوغ رو بهش اضافه می کنیم. اینقدری که روی گندمها رو بگیره. البته که بعد از یکی دو ساعت، میزان دوغ کم میشه. یعنی به خورد گندم میره. تا یکی دو روز اول، باید روزی چند بار به ظرفمون دوغ اضافه کنیم. گندمها نباید به خشکی بیفتند و باید در دوغ شناور باشند. مثلا بعد از سه روز، گندمها از دوغ اشباع میشن.

هر روز باید بهمش بزنیم و زیر و رو بشه. مثل این شکل:

ظرف رو در دمای محیط قرار میدیم. مثلا در محیط آشپزخانه. هریک دلش میخواد، کمی نمک بهش اضافه کنه. در غیر این صورت، بدون نمک هم میشه درستش کرد. میشه نمک رو زمان طبخ بهش اضافه کنیم.

در این مدت، دوغ هم کم کم ترش میشه و طعم بهتری میگیره. هرچی دوغ ترش تر باشه، ترخینه خوشمزه تر میشه.

بعد از این هفت هشت روز، کسانی که میخوان ترخینه رو به صورت کلوخی درست کنند، با دست، گلوله می کنند و توی آفتاب میذارن که خشک بشه.اینجوری حملش راحت تره. برای همین، مغازه ها گل ترخینه می فروشن. ولی من میگم ماهایی که برای مصرف خانگی استفاده می کنیم، می تونیم بریزیم توی زیپ کیپ یا حتی توی کیسه فریزر و درش رو پسب بزنیم و بذاریم توی فریزر. هر وقت خواستیم، یه بسته رو بیرون بیاریم و باهاش سوپ ترخینه درست کنیم.

 

نوش جان؛ گوارای وجود!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید