آش و سوپ

سوپ ترخینه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مواد لازم:

گل ترخینه (یا ترخینه خانگی که در فریزر داریم. دستور تهیه)

پیاز جهت پیازداغ

نمک زردچوبه فلفل سیاه، فلفل قرمز

نعنا جهت نعنا داغ

در صورتی که بخواهیم پرملاط تر بشه، کمی هم عدس و لوبیا چیتی

 

طرز تهیه:

خود ترخینه چون تشکیل شده از گندم و دوغ، سوپ خوشمزه ای بهمون میده. یه سوپ ترش و ملس. میشه به عنوان پیش غذا هم ازش استفاده کرد.

اول پیازداغ درست می کنیم. پیشنهاد میشه پیازها درشت خرد بشه که بره زیر دندون. اگه دوست ندارین، رنده کنین پیازها رو. حسابی پیاز داغ درست می کنیم و ادویه جات رو بهش میزنیم. سبک که شد، گل ترخینه یا همون ترخینه هایی که خودمون دست ساز درست کردیم و توی فریزره رو میندازیم تو قابلمه و آب میریزیم روش که بپزه. کم کم جوش میاد و قل میزنه. اجازه میدیم حسابی غلیظ بشه. اگه از ترخینه دست ساز استفاده کنیم، لعابش بیشتره. چون دوغش هم همراهشه. حالا نعنا داغ درست می کنیم و میریزیم داخلش. سبزی این سوپ، نعنا داغ هست. مقداری از نعنا داغ هم برای تزئینش کنار میذاریم. پیازداغ مجلسی هم درست می کنیم برای تزئینش. اینم دستور پیازداغ مجلسی.

نکته: اگه میخواین سوپتون پر ملاط تر باشه، می تونین از اول لوبیا چینی هم بریزین و بذارین بپزه. یه ساعت بعدش هم عدس رو اضافه کنین. سبزی رو هم می تونین کمی سبزی آش بریزین. این دیگه تبدیل میشه به آش ترخینه. یعنی پرملاط تر. ولی اگه برای افطاری ساده و یپش غذاست، همون ترخینه کافیه.

نکته دیگه: اگه زمان سرماخوردگی بیشتر تندش کنین و داغ داغ بخورین، حسابی غرق می کنین و کمک می کنه مریضی زودتر از بدنتون بیاد بیرون.

 

نوش جان؛ گوارای وجود!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید