پیتزا پاستا سوفله

فتوچینی با سس خامه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مواد لازم:

فتوچینی (ماکارونی نواری بلند)

مرغ (ترجیحا فیله )

قارچ (در صورت تمایل)

ذرت (در صورت تمایل)

فلفل دلمه (در صورت تمایل)

ذرت (در صورت تمایل)

جعفری جهت تزئین

مواد برای سس:

آب مرغ: کمی

خامه صورتی

سس مایونز

ادویه جات دلخواه (فلفل سیاه و قرمز، پابریکا، پودر سیر)

طرز تهیه:

اول پیازداغ درست می کنیم و مرغها رو که تیکه ای (مربعی) کرده ایم بهش اضافه می کنیم و تفت میدیم. اگر فلفل دلمه ای و ذرت و قارچ دوست داشتین هم مکعبی خرد کنین و بریزید. ادویه های دلخواه (نمک، فلفل سیاه، پابریکا و پودر سیر)  حسابی که تفت خورد، خیلی کم آب اضافه می کنیم و روی شعله کم اجازه میدیم بپزه.

پایه این غذا، فتوچینیه با سسی که روش میریزیم. این ذائقه ماست که تعیین میکنه داخل مواد سس چی بریزیم. بعضیا سس سبکتر دوست دارن و بعضیا سنگین تر. اگر این غذا به عنوان غذای اصلی استفاده میشه، بهتره سس سنگین باشه. یعنی پرملات تر. ولی در کنار بقیه غذاها، اغلب از سس سبکتر استفاده میشه.

وقتی مرغ پخت، یک فنجون از عصاره آبش رو میریزیم تو یه قابلمه کوچیک و بهش یک بسته خامه صورتی و یک فنجون سس مایونز اضافه می کنیم. البته نکته مهم اینه که آب مرغ باید از گرما افتاده باشه و ولرم باشه. بعد به آرومی با چنگاه خامه و سس رو توی آب مرغ می زنیم تا یکدست بشه حالا میذاریم کم غلیظ بشه.

آب میذاریم جوش بیاد و بعدش فتوچینی ها رو میریزیم و هفت دقیقه میجوشونیم. بعد آبکش می کنیم و تو ظرف مورد نظر میریزیم و مرغ و مواد دیگه رو میریزیم روی فتوچینی ها و سس خامه ای رو هم که غلیظ شده اضافه می کنیم و هم میزنیم.

میتونیم سس و مرغ رو با هم قاطی کنیم و بعد با هم روی فتوچینی ها بریزیم. در صورت تمایل می تونیم با جعفری، روشو تزئین کنیم.

 

نوش جان؛ گوارای وجود!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید